Kedim Kızgınlık Döneminde Ne Yapmalıyım?

İşte inanılmaz bir gerçek: Kısırlaştırılmamış dişi kedilere kraliçe denir. Kediler ve tavırları hakkında bildiklerimize dayanarak, bu konuda bir şeyler söylemiş olmalılar. İnsanlar için iyi sonuç verir çünkü kediniz kızgınken ne yapacağınızı unuttuğunuzda, ona bir kraliçe gibi davranmayı unutmayın. Bu, ihtiyacı olduğunda ona yer vermek, istediği zaman ilgi göstermek ve otoriter yaltaklanmalarını görmezden gelmek anlamına gelir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Kedinizin Kızgınlık Döneminde Olması Ne Anlama Geliyor?

Kızgınlıktaki köpekler gibi, kızgınlıktaki kediler de üreme döngülerinin verimli penceresindedir. Çiftleşmeye hazırlar! Adet gören insanların aksine, kızgınlık dönemindeki kedigiller rahimlerinin iç yüzeyini dökmezler, bu nedenle kanlı akıntı olmamalıdır. Dişi kedilerde kızgınlık yaklaşık altı aylıkken başlar.

Kedim Kizginlik Doneminde Ne Yapmaliyim
Kedim Kizginlik Doneminde Ne Yapmaliyim

Kediniz Kızıştığında Ne Yapmalısınız?

Ne yaparsanız yapın, kızışmış bir kraliçe için bir çözüm bulmaya çalışmayın. İçinde. Bitene kadar oradan çıkmak yok. Tek yapmanız gereken, kızgınlık dönemindeyken kedinize bir kraliçe gibi davranmak. Bununla şunu kastediyoruz:

1. Onu şımartın

Kızışmış bir kedinin kraliyet muamelesini hak ettiğidir. Ekstra fırçalama ve kucaklaşmayı önerir (eğer kediniz seviyorsa). Temel olarak, kraliçenizi rahatlatan herhangi bir bağlanma zamanı iyi bir fikirdir. İlkbahar ve yaz aylarında kızgınsa, günlük iyi bir fırçalama fazla tüylerden kurtulmaya yardımcı olabilir. Mevsim sonbaharsa, sürekli olarak sıcak bir kucak ya da yeni bir kedi evi sağlamak, hissettiği hayal kırıklığını biraz azaltabilir.

2. Onun alanını işgal etmeyin

Bununla birlikte, kızgınlıktaki bazı kraliçeler, insanlarıyla hiçbir şey yapmak istemez. Bu seninle ilgili değil! Çiftleşmek istiyor ve hepsi bu. Onu sevmeye çalıştığınızda kedinizin geri çekildiğini veya odaya girdiğinizde koşarak çıktığını fark ederseniz, bunu kişisel algılamayın. Onu rahat bırakın (tabii ki davranışını izlemeye devam ederken).

3. Saklanacak bir yeri olduğundan emin olun

Bazen, vücudun çıldırdığı için korku içindeyken, kaçmak iyi hissettirir. Kraliçeler kızışırken, uzanabilecekleri ve üşüyebilecekleri güvenli, tenha bir saklanma yerine sahip olmak şarttır. Burada bir ton zaman geçirebilir, ancak ön kapıdan kaçmaya çalışmadığı veya dikkatinizi çekmek için sizi pençelemediği zamanlarda burası onun sığınağı olacaktır.

4. Onu oyuna dahil edin

Bir oyunla kraliçenizin aklını içinde bulunduğu çıkmazdan uzaklaştırın! Bu, onu ava sokmak için ideal bir zamandır (lazer işaretçiler genellikle karşı konulmazdır). Kızgınlıktaki kediler içgüdüsel olarak hareket ederler ve başka hiçbir şey yapmazlar. Etkileşimli oyuncaklarla, en sevdiği asalarla veya daha önce hiç oynamadığınız yeni bir oyunla bu bölgeye dokunun. Başka bir şeye odaklanmasını sağlamak, ağlamasını durdurabilir – en azından bir süreliğine.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir