Kedilerde Pire Nasıl Temizlenir?

Kediniz normalden çok daha fazla kaşınıyorsa ve belki de bir veya iki kez üzerinde zıplayan küçük bir böcek gördüyseniz, gerçekle yüzleşmenin zamanı gelmiştir: Kedinizde muhtemelen pire vardır.

Pireler, evcil hayvanlarda ve evde ikamet eden yaygın zararlılardır – ve ne yazık ki, oda arkadaşlarının en eğlencelisi değildirler. Herkesin sorunu haline gelmeden önce kedinizin pire sorununu ortadan kaldırmak isteyeceksiniz. Ama merak ediyor olabilirsiniz, “Onları tahliye etmenin en etkili yolu nedir?”

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Kedilerde Pire Nasıl Tedavi Edilir?

Tüm köpekler ve kediler güvenilir bir aylık pire üzerinde olmalı ve pire istilasının hiç olmasını önlemek için önleyici olmalıdır. Yani kediniz bir tanesine gitmediyse ve pire alıyorsa, şimdi başlamak için iyi bir zaman!

Kedilerde Pire Nasil Temizlenir
Kedilerde Pire Nasil Temizlenir

Pire Şampuanı veya Spreyi

Önleyici topikal veya oral ilaçların kedinizdeki canlı pireleri öldürmesi saatler alabilir, bu nedenle pireleri temas halinde oldukça etkili bir şekilde öldüren pire şampuanları, bu arada kedinize çok ihtiyaç duyduğu rahatlamayı sağlamak için harika bir üründür.

Pire şampuanı kötü bir istilayı tedavi etmek için iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir. Ancak bunun yalnızca yetişkin pireleri öldürdüğünü ve daha sonra pire yumurtalarının kuluçkadan çıkmasını engellemek için fazla bir şey yapmayacağını unutmayın.

Çoğu pire şampuanı aynı zamanda kedinizin cildini yatıştırabilecek maddeler içerir, bu da muhtemelen aşırı derecede kaşıntılı olduğundan onun için iyi olacaktır. Yalnızca kediler için etiketlenmiş pire şampuanı kullanın. Farklı hayvanlara yönelik diğer şampuanlar çok fazla pire öldürücü kimyasal içerebilir ve bu nedenle kediniz için toksiktir.

Pire Tarağı

Kediniz pire banyosu yaptıktan sonra veya pire spreyi ile tedavi edildikten sonra, onu bir pire tarağıyla da fırçalamak isteyebilirsiniz. Pire tarakları, kedinizin kürkünden pireleri, pire yumurtalarını ve pire kirlerini etkili bir şekilde çıkarabilen ultra ince kıllara sahiptir.

Pire tarağını günlük bakım fırçası olarak da kullanabilirsiniz, bu nedenle elinizin altında tutmak için güzel bir araçtır. Bununla birlikte, bir kediyi pire şampuanı ile yıkamanın ve onu bir pire tarağı ile taramanın, onu topikal veya oral pire tedavisi ile tedavi etmek gibi uzun vadeli önleyici tedbirler almıyorsanız pek iyi olmayacağını unutmamak önemlidir.

Kediler İçin Oral Pire Önleyiciler

Ayrıca etkili reçeteli oral pire önleyiciler de mevcuttur. Genellikle bu ilaçlar aromalı çiğnenebilir formda gelir, bu nedenle kedinize vermek çok kolaydır. Önce veterinerinizle hangi oral pire önleme ilacını önerdikleri hakkında konuşun. Comfortis gibi, pireleri aldıktan sonraki 30 dakika içinde öldüren çiğnenebilir bir tedavi önerebilirler.

YORUMLAR

  1. O Kadar zaman harca yaz bir yorum atmasınlar. Pire tarağı yada pire spreyleri kullanılabilir. Eline sağlık yazı için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir