En İyi Kedi Kumu Markaları ve Fiyatları (2022 Güncel Liste)

Kedilerimiz bize kanepede eşlik ediyor, bizi şaşırtıyor ve gözyaşlarımızı akıtıyor. Evinizi bir kedi ile paylaşıyorsanız, kedi arkadaşlarının ne kadar neşe getirdiğini ilk elden bilirsiniz. Başka bir şey daha getiriyorlar: kaçınılmaz kedi kumu alma ihtiyacınızdır.

Büyük çevrimiçi evcil hayvan perakendecilerinden herhangi birinde seçenekler arasında gezinmek, “sadece kedi maması” veya ” kedi kumu kutuları ” aramaktan çok farklı değildir. Aslında, çeşitlilik o kadar kafa karıştırıcı olabilir ki, her şeyi çözmemize yardımcı olmaları için uzmanları çağırdık. Burada, en popüler kedi kumu türlerini sizler için seçtik. Tavsiyeleri ne kadar harika olsa da, sonunda, kediniz kararları verecektir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Arm & Hammer

Veterinerler, titiz kediler ve kedi yavruları için kokusuz kumu tavsiye eder, ancak elbette kedi sahipleri, kum kutusunun kokusunu asla almak istemezler. Arm & Hammer, formüle kabartma tozu ekleyerek koku sorununu çözer.

En Iyi Kedi Kumu Markalari
En Iyi Kedi Kumu Markalari

Outstretch

Kum kutusu yoğun trafikli bir alandaysa, kokuları uzak tutabilmesi özellikle önemlidir. Outstretch formülü, konsantre kildir ve yüzde 50 daha uzun süre dayanma sözü verir; bu, birkaç gün (sadece bir kediniz varsa) ve tüm kum kutusunu değiştirmeden bir buçuk ay boyunca kepçelemeden gidebileceğiniz anlamına gelmelidir.

Sopresh

Toz oluşturmayan ve iz bırakmayan geri dönüştürülmüş kağıt peletlerden yapıldığını iddia eden bu kedi kumunu kullanmaktan kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Kediniz normal kumun etrafında gürültülü bir şekilde tekme atıyorsa, bu Sophresh kağıt formülü bu sorunu çözer – sessizdir. Bu formül, tüm kokuları etkili bir şekilde maskeleyen karbonat ile yapılır ve yalnızca 25 kiloluk torbalarda satılır.

Ökocat

Parfüm kokuları ve çakıllı dokular bazı kediler için rahatsız edici olabilir. Yumuşak doğal dokusu sayesinde daha titiz kedigiller bu kıyılmış odun kumunu tercih ediyor gibi görünüyor. Gözden geçirenler, topaklaştığı için daha az düzenli olarak kepçe atabileceklerini ve kokunun kontrol altında kaldığını söylüyor. Ancak birçok kedi ebeveyni bu markayı kepçe kullanmak yerine eleme kumu kutusu ile kullanır ve bu şekilde temizler.

sWheat Scoop

Hassas pençeleri olan yaşlı kedileri, seçici kedileri veya koku hassasiyeti veya toz alerjisi olan kedileri olan çevrimiçi eleştirmenler, hiçbir katkı maddesi içermeyen buğday granüllerinden oluşan bu yumuşak, kokusuz altlığa yöneliyor. sWheat Scoop biyolojik olarak parçalandığını ve yıkamanın güvenli olduğunu iddia ediyor. Toplam kutu değişimi yaptığınızda da kumu kompostlayabilirsiniz. Çevreye dikkat eden kullanıcılar, buğdayın kilden daha kolay hasat edilen ve yenilenebilir bir kaynak olduğunu takdir edeceklerdir. 25 kiloluk torba, kolay açılır bir üst kısımla birlikte gelir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir