Köpek Aşı Fiyatları

Yavrular için mevcut olan köpek aşı listesi oldukça uzundur ve pratik bir evcil hayvan ebeveyni olarak, muhtemelen köpeğinizi güvenli ve sağlıklı tutmanın neye mal olacağını merak ediyorsunuzdur. Ve sadece çekimin maliyetini göz önünde bulunduramazsınız. Genellikle, veterinerin ofisine veya düşük maliyetli bir kliniğe gitmenize bağlı olarak değişen ek masraflar vardır. Ayrıca, yavru köpeğinizin hangi aşılara ihtiyacı olduğunu ve hangilerini onsuz yapabileceğini bilmek, finansal olarak ne bekleyeceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bir Köpeği Aşılamanın Maliyeti Nedir?

Köpek aşıları için standart bir maliyet yoktur. Yavrunuzu korumanın bedeli, etken olan diğer tüm şeylere bağlı olarak değişecektir. Bir aşının maliyeti birkaç şeye bağlıdır. Bu maliyet, kullanılan markaya ve tedarik eden şirkete göre değişir. Bir köpek aşısının maliyeti tipik olarak aşının fiyatını, fizik muayeneyi ve bazen küçük bir tıbbi atık ücretini içerir.

Kopek Asi Fiyatlari
Kopek Asi Fiyatlari

Köpeğinizi aşılamanın size ne kadara mal olacağına dair kaba tahminler var, ancak çok fazla değişken olduğundan, her zaman ortalama fiyatı ödemeyi bekleyemezsiniz. Her aşının maliyeti farklıdır. Parvovirüs ve distemper de dahil olmak üzere temel aşılar genellikle her yıl birlikte verilir ve ortalama maliyet yaklaşık 80 dolar.

Aşılar genellikle yetişkin bir köpeğin yıllık muayenesi sırasında yapılır ve bu da maliyeti artırabilir. Köpeğinizi aşılayan nitelikli bir veteriner olmalıdır. Aşı randevusu, köpeğinizi kontrol etmek, kilolarını takip etmek ve tam bir sağlık muayenesi yapmak için bir fırsat olarak kullanılır. Bir veteriner, evcil hayvanınızın aşı için yeterince iyi olup olmadığını belirleyebilecek ve hangi aşıların önerildiğini ve nedenini tartışacaktır. Yavrularınızın aşılarını her zaman bir veteriner uygulamalı olsa da, aşılarını yaptırmak için her zaman bir hayvan hastanesine gitmeniz gerekmez. Ayrıca düşük maliyetli kliniklerde (sertifikalı bir veteriner tarafından) yapılabilir, bu da fiyatı biraz aşağı çekebilir.

Düşük maliyetli klinikler daha ucuz aşılar sunabilir, çünkü işletme giderleri genellikle bağışlarla ödenir veya bu maliyetleri daha fazla sayıda evcil hayvan görerek dengeleyebildikleri için.  Ek maliyetlerden endişe duyabilirsiniz, ancak köpeğinizi ciddi bir hastalıktan korumak için bütçenizde yer açmak kesinlikle buna değer ve uzun vadede size çok daha fazla para kazandırabilir. Bir aşı sizi ne kadar geri bırakırsa götürsün, önledikleri ciddi hastalıklardan birini tedavi etmenin maliyeti sonuçta çok daha fazla olacaktır. Gerçekten de bu bulaşıcı hastalıklar, köpekleri aşırı derecede rahatsız eden ve potansiyel olarak ölümcül olabilen hastalıklardır.

Bir evcil hayvan sigortası planı, köpeğinizin aşı masraflarını (ancak genellikle yalnızca birincil planınıza bir eklenti satın alırsanız) ve acil veteriner ziyaretleri gibi diğer veteriner masraflarının karşılanmasına yardımcı olabilir, bu nedenle bütçenizi ararken kesinlikle bu seçeneği göz önünde bulundurun.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir