Büyümeyen Köpek Cinsleri Nelerdir?

Hangi küçük köpeklerin asla büyümediğini merak ediyor musunuz? Bir köpeği sahiplenmeyi düşünüyorsan ve küçük bir köpeğin kollarına sarılmasını istiyorsan olabilir. O zaman büyümeyen 6 sevimli köpeği keşfetmek için doğru yeri buldunuz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Pomeranian

Şu gür kuyruklara, kısa namluya, etkileyici gözlere ve kabarık paltoya bakın! Pomeranian yaklaşık 4-7 kilo ağırlığında olduklarından, büyümezler ve sevimli oyuncak ayı görünümlerini korurlar. Küçük boyutlarına rağmen, Pomeranian iyi bekçi köpekleridir çünkü şüphecidirler ve en ufak bir sorun belirtisinde havlarlar. Ayrıca “büyük köpek” tavrına sahiptirler ve kendi boyutlarının üç katı hayvanlarla kavga edebilirler.

Buyumeyen Kopek Cinsleri
Buyumeyen Kopek Cinsleri

Chihuahua

Chihuahua doğduklarında 2,5 ons kadar küçüktür ve avucunuza kolayca sığar. Yetişkin Chihuahualar en fazla 6 kilo ağırlığındadır, bu yüzden büyümeyen en şirin köpeklerden biridirler.

Küçük boylarına rağmen, Chihuahualar kendilerini büyük köpekler olarak düşünürler. Kavgadan veya meydan okumadan geri adım atmazlar ve mükemmel bekçiler olabilirler. Chihuahualar aynı zamanda mükemmel refakatçi köpeklerdir çünkü sevecen, çekici ve hassastırlar. Sahipleriyle birlikte olmaktan başka bir şey sevmezler ve bir el çantasında veya kollarınızda yaygara yapmadan mutlu bir şekilde seyahat ederler. Bununla birlikte, Chihuahualar, bu kadar küçük bir köpekten beklediğinizden çok daha enerjiktir ve günlük 20-30 dakikalık egzersize ihtiyaç duyarlar. Chihuahua’ların yere düşene kadar koşması ve oynaması muhtemeldir, bu yüzden dikkatli olun!

Yorkshire Terrier

İpeksi tüyleri ve sevimli topuzlarıyla Yorkshire Terrier, en popüler küçük köpeklerden biri olmaya devam ediyor. Bu nedenle, büyümeyen köpek türlerinden bahsederken onları gözden kaçıramayız.

Birçok oyuncak türü gibi, Yorkshire Terrier de küçük bir vücuda doldurulmuş büyük bir kişiliğe sahiptir. Yoldan geçen bir sincabı kovalamaktan veya yabancı bir köpekle kavga etmekten çekinmeyen maceracı, cesur ve vahşi köpeklerdir. Yorkshire Terrier mükemmel apartman köpekleri olurken, havlayabilirler. Terrier havlamaması için eğitmeniz gerekiyor, yoksa komşularınız mutlu olmayacak. Terrier çoğu yaklaşık altı kilo ağırlığında olduğundan, küçük çocuklu evler için uygun değildir.

Brussel Griffon

Büyümeyen küçük sevimli köpekler arıyorsanız, maymun suratlı Brussel Griffon sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Brussel Griffon’ların çoğu 12 pounddan daha ağır değildir, bu nedenle kucağınıza mükemmel şekilde otururlar ve apartman dairelerine iyi uyum sağlarlar.  Brussel Griffonlar kırılgan görünse de, çeviklik kursu yapmaktan hoşlanan ve oldukça atletik olan kaslı ve sağlam köpeklerdir. Ancak Griffonlar yalnız olmayı sevmezler ve görmezden gelinmekten memnuniyetsizliklerini göstermenin birçok yolu vardır. Bu küçük köpekler aşırı havlayıcı olabilir, bu nedenle itaat eğitimi ve sosyalleşme şarttır. Ayrıca, yaramazlıklarından kurtulmalarına izin vermeyin, yoksa büyümeyen bu mini köpekler otoriter ve eğitilmesi zor olacak.

Japon Köpeği

Büyümeyen bir diğer küçük köpek, daha az bilinen Japon ırklarından biri olan sevimli Japon köpeği. Genel olarak, Japon köpeği 20-25 cm yüksekliğinde 2-4 kilo ağırlığındadır. Meşgul insanlar için mükemmel köpekler yaparlar ve sevimli düz yüzleriyle sizi cezbederler. İnsanlar genellikle onları kedi gibi tanımlarlar çünkü Japon Çeneleri kendilerini kediler gibi yalar ve bir sıçrayışta uzun mobilyaların üzerinden atlayabilirler. Ayrıca oyuncakları vurmayı severler ve ayağa kalkmak için kedi gibi bir istekleri vardır.

Japon köpeği oldukça sevecendir, tanıştığı herkesle iyi geçinir ve fazla bakıma ihtiyaç duymaz. Oynaktırlar, ancak aşırı enerjik değildirler ve onları yürümeyi başarırsanız yıkıcı olmazlar. Ayrıca, Japon köpeği çok temiz köpeklerdir.

Malta Köpeği

Malta köpekleri hakkında kaçıramayacağınız şeylerden biri, ipeksi beyaz tüyleri ve bu köpeklerin yürürken beyaz bir bulutun üzerinde nasıl yüzdüğüdür. Malta köpeklerinin çoğu yedi kilodan fazla ağırlığa sahip değildir, bu nedenle büyümelerini beklememelisiniz. İnsanların dikkatini çeken tatlı, çekici ve sevecen arkadaşlardır.

Akıllı ve zeki Malta köpekleri, sahiplerini memnun etmek için yaşar. Ancak zaman zaman inatçı olabilirler ve onları eğitmek zor olabilir. Olumlu pekiştirme ve bol ödül yoluyla en iyi şekilde öğrenirler. Malta köpekleri çok az tüy döker ve insanlar genellikle onları hipoalerjenik bir cins olarak görür. Ancak, hassas köpeklerdir ve ayrılık kaygısına eğilimlidirler.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir