Yavru Kedisi Olanlara En İyi Mama Tavsiyeleri

Birçok insan bize yavru kedi ve kediler için en iyi mama markası önerilerinin ne olduğunu soruyor. Çoğumuzun, genellikle kendi kedilerimizin kaprisleri tarafından belirlenen farklı tercihleri ​​vardır. Bununla birlikte, kedilerle çalışma deneyimimiz ve veterinerlerimizle istişareler yoluyla keşfettiğimiz, üzerinde anlaşabileceğimiz bazı evrensel markalar var.

İyi bir yiyecek türü seçmenin anahtarı, içindekileri okumaktır. Islak yiyeceklerde et yan ürünlerinden kaçınmalısınız. Kuru mamada yalnızca yan ürünlerden kaçınmakla kalmamalı, aynı zamanda proteinin ne kadarının etten ne kadarının tahıldan geldiğini de göz önünde bulundurmalısınız, çünkü kediler tahıl proteinini neredeyse aynı şekilde işleyemez. Genel olarak, hem yaş hem de kuru için, içerik listesinde ilk birkaç konumda ne kadar fazla et malzemesi varsa, yemek o kadar iyi olur. Ek olarak, birçok kuru mama, mamayı bağlamak için mısır kullanır ve mısır, kedinizde obeziteye yol açmasının yanı sıra alerjileri tetikleyebilir. En iyi kuru yiyeceklerde hiç mısır yoktur ve ideal olarak soya veya buğday yoktur.

Yavru Kedisi Olanlara Mama Tavsiyeleri
Yavru Kedisi Olanlara Mama Tavsiyeleri

Süpermarket kedi mamalarının kediler için abur cuburla eşdeğer olduğu hakkında duymuş olabileceğiniz şeyler, yalnızca daha pahalı markaları satın almanızı sağlamak için yapılan bir hile değildir. İnsan mamasının nasıl yapıldığına dair bir dizi olduğu gibi, farklı standartlarda farklı kedi maması markaları da yapılır. Süpermarket markalı kedi mamalarına güvenmek, çocuklarınıza her öğünde fast food yedirmeye benzer. Bu yiyecekler ara sıra bir tedavi için iyi olabilir, ancak her gün beslenmemelidirler. En ucuz ıslak mama Trader Joe’nun Premium Kedi Maması’dır, çünkü et yan ürünleri içermez ve bakkaldaki evcil hayvan mamalarına benzer şekilde fiyatlandırılır. Petco, Petsmart, Centinela Feed veya benzer bir yerel evcil hayvan mağazasından satın aldığınız çoğu yiyecek üstün bir markadır. Deneyimlerimize dayanarak aşağıdakileri öneriyoruz. Bu listede olmayan başka mükemmel premium markalar da var.

Yüksek Kalite Kedi Mamaları

  • Avo Derm
  • Royal Canin
  • Nutro Natural Choice
  • Nutro Max
  • Pro Plan
  • Advanced Pet Diets’ Select Choice

Yavru kediler, en az sekiz aylık olana kadar hem ıslak hem de kuru yavru kedi maması ile beslenmelidir ve daha sonra yetişkin mamasına geçebilirler. Her zaman bol miktarda taze su bulundurun, en az günde bir kez değiştirin. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, sadece kuru mama ile beslenen kedilerin, diyetteki su yetersizliği nedeniyle idrar ve böbrek sorunları geliştirebileceğini düşündürmektedir. Ayrıca kuru mamanın karbonhidrat oranı yüksektir, bu nedenle kediniz fazla kiloluysa daha fazla ıslak ve daha az kuru besleyin. Birçok veteriner artık sadece ıslak mama verilmesini önermektedir.

Veterinerler tarafından yapılan mevcut araştırmalar, kedinizin mama markasını veya lezzetini en az 6 ayda bir değiştirmeyi veya birkaç çeşit mama ile beslemeyi önermektedir. Bu, kedinizin veterinere özel bir diyete ihtiyacı olması durumunda geçerlidir. 10 yıl boyunca sadece bir çeşit yemek yemişse, yeni yiyeceklere direnecektir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir