Evde Beslemek İçin En Uygun Köpek Cinsleri

Köpeklerin, ırkı veya kökeni ne olursa olsun, umabileceğimiz en iyi yoldaşlardan bazılarını oluşturduğu konusunda hemfikiriz. Bununla birlikte, yaşam tarzınız ve köpeğiniz arasında mümkün olan en iyi eşleşmeyi yapabildiğinizde, bu bağlantılar hem insan hem de köpek için daha güçlü ve daha tatmin edicidir.

Bir apartman dairesinde yaşıyor, kamp yapmayı ve avlanmayı seviyor, sessiz bir kucak köpeği istiyor ya da köpek yarışması eğitimine katılmak istiyor olun, sizin için sadece bir köpek değil, sizin için mükemmel bir köpek var. Ve “Hangi köpeği almalıyım?” için asla yanlış bir cevap olmamasına rağmen. bu tavsiyeler, yaptığınız şeyi tam olarak yapmayı sevecek bir köpeğe yönlendirmenize yardımcı olacaktır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Fransız Bulldog

Birçok kişi tarafından mükemmel apartman köpeği olarak tanımlanan Fransız Bulldog, şehir yaşamı için çok uygundur. Küçük ve hafif Fransızlar çok fazla yer kaplamazlar ve günlük bir yürüyüş veya oturma odası halısında hafif bir oyun, egzersiz taleplerini karşılamak için bol miktarda olacaktır. Ek olarak, sessiz köpeklerdir, sadece kesinlikle gerekli olduğunda havlarlar, bu da onları komşularınız veya uyuklayan çocuklarınız için harika kılar.

Fransiz Bulldog
Fransiz Bulldog

Labrador Retriever

En popüler cins ve güvenilir Labrador av köpeği, tüm esnafların köpeğidir. Sakin, uysal ve son derece eğitilebilir olan bu cins, aynı zamanda gençlerin kabadayı oyunlarından zarar görmeyecek kadar büyüktür. Labrador, uzun yıllar boyunca kazanılmış “aile favorisi” unvanını koruyacak.

Beagle

Beagle, herhangi bir ilk kez köpek sahibi olan, hem bekar köpek sahipleri hem de aileleri için mükemmel bir seçimdir. Genellikle eğitilmesi kolaydır ve nazik, eğlenceli tavırları, en sevdikleri insanlar yanlarında olduğu sürece, açık hava maceralarına çıktıkları sürece kanepeye kıvrılmaktan da mutlu oldukları anlamına gelir.

Vizsla

Aktif bir yaşam tarzına sahip insanlar için mükemmel köpekler, bu enerjik gundog’un uzun, yalpalayarak yürüyüşü, onları uzun mesafelere ayak uydurabilen ve değişen arazi koşularında koşabilen muazzam dayanıklılık koşucuları yapar. İnce, kısa tüylü köpekler olarak Vizsla, daha yüksek sıcaklıklarda da iyi performans gösterir, onları yalnızca daha sıcak iklimlerde koşuculara sevdirmekle kalmaz, aynı zamanda aşırı ısınmanın diğer ırklar için bir sorun haline gelebileceği mesafeli koşular için çok uygun hale getirir. Yanınıza bol su aldığınızdan ve ara sıra yavrularınızın gölgede soğumasını sağlamak için ara verdiğinizden emin olun.

Kaniş

Hiçbir köpek gerçekten hipoalerjenik olmasa da, alerjik reaksiyon olasılığını önemli ölçüde azaltabilen birkaç köpek vardır. Kanişin sıkı, düşük tüylü bukleleri, maruz kalan tüm ciltle birlikte gelen daha yüksek bakım gereksinimleri nedeniyle Xoloitzcuintli veya Çin tepeli gibi tüysüz ırklara kıyasla bu “en iyiler ” listesinin başını çeker. Ve Portekiz su köpeği gibi ırklar benzer saçlara sahipken, fino köpeği, aynı zamanda dünyanın en zeki köpek ırklarından biri olması sayesinde, onları eğitmeyi kolaylaştıran ve farklı yaşam koşullarına uyarlanabilen bir avantaja sahiptir.

Border Collie

İnanılmaz doğal sporcular, border collie yıllardır her seviyede çeviklik yarışmalarına hükmediyor. Zeki, çevik ve memnun etmeye hevesli olan bu köpekler rekabet etmeyi ve yeni numaralar öğrenmeyi severler. Aslında, hangi yarışma sporunu tercih ederseniz edin, border collie sürekli olarak en sağlam çok yönlü seçeneklerden bazılarıdır ve itaat, flyball ve hayvancılık yarışmaları için kendilerini fazlasıyla kanıtlamıştır.

Cockapoo

Tüm melez köpeklerin kalbimizde bir yeri olsa da, sevimli cockapoo, düşük tüy döken kürkü, zekası ve tıpkı bir oyuncak ayıya benzemesi nedeniyle favoriler listemizde üst sıralarda yer alıyor.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir