British Blue Point Kedi Özellikleri ve Bakımı

Blue Point Siyam kedisi, yüzünde, bacaklarında, kuyruğunda ve kulaklarında mavimsi gri işaretler bulunan beyaz bir gövdeye sahiptir. Bu kediler şefkatli, sosyal ve zeki olarak bilinir. Ayrıca çok sesliler! Cinsleri için alışılmadık bir renk veya desende bir yavru kedi satın almak endişe verici olabilir, ancak bu, muhtemelen bir kazanan olduğunuz durumlardan biridir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Blue Point Siyam Kedisi Nedir?

Blue Point Siyam kedisi, Siyam cinsi içinde bulabileceğiniz özel bir renklendirme ve kaplama modelidir . Noktaların en yaygın rengi değildir, ancak resmi kaydı yapan renktir. Siyam kedileri her zaman popüler olmuştur. 1800’lerde Tayland’a kadar uzanan bir geçmişleri var.

Neye Benziyorlar?

Bir kedinin görünüşü sadece kürk rengine göre şekillenmez! Bu inanılmaz derecede ayırt edici cins, büyük üçgen kulaklara ve ince, uzun gövdelere ve bacaklara sahiptir. Kuyrukları da diğerleri gibi uzun, düzgün ve incedir. Birkaç çeşidi olmasına rağmen, hepsinin mavi noktaları paylaşma potansiyeli vardır. Tüm Siyam kedilerinin badem şeklinde, çekik gözleri vardır. Ve yetişkinler olarak yaklaşık 6 kg ağırlığa ulaşacaklar.

Blue Point Siyam Görünüm

Blue Point Siyam kedilerinin temel kürk rengi beyazdır. Nokta işaretleri yüz, bacaklar, ayaklar, kuyruk ve kulaklarda renk oluşturur. Bu işaretler mavi bir tonla gri olacaktır.

Blue Point resmi Siyam kedisi renklerinden biridir. Ancak, not edilmesi gereken üç kişi daha var. Leylak noktası Siyam kedisi var. Bu versiyon da beyaz bir gövdeye sahiptir, ancak pembemsi gri işaretlere sahip olacaktır. Çikolata noktalı Siyam kedisi, soluk kahverengi lekelere sahip krem ​​rengi bir gövdeye sahiptir. Ve son olarak, mühür noktası Siyam, açık kahverengi bir gövde üzerinde çok koyu kahverengi lekelere sahiptir.

British Blue Point Kedi Ozellikleri Bakimi
British Blue Point Kedi Ozellikleri Bakimi

Diğer Siyam Kedilerinden Farklı Bir Kişilik Var mı?

Blue Point sadece Siyam kedinizin rengini ifade eder. Kişilikleri normalde diğer Siyamlar gibi olacaktır. Yetiştiriciler kedilerinde olağandışı bir rengi pekiştirmek için hat ıslahı yaptılarsa, bazı özelliklerin abartılma potansiyeli olmasına rağmen.

Siyam kedilerinin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için bolca ilgiye ihtiyaçları vardır! Bu cins sevecen, arkadaş canlısı ve ilgi odağı olmayı seviyor. Ayrıca istedikleri ilgiyi çekmek için gürültü yapmaktan çekinmezler. Siyam kedileri, renkleri ne olursa olsun sohbeti sever!

Bu cins çok zekidir, bu yüzden bolca eğlenceye ihtiyaçları vardır. Oyuncakların ve eğlenceli etkileşimin bir kombinasyonu en iyisidir. Onları çok uzun süre yalnız bırakmak yıkıcı davranışlara neden olabilir, bu nedenle bu, uzun saatler çalışan biri için en iyi cins değildir.

Sağlık

Siyam kedilerinde özellikle mavi işaret genetiği ile bağlantılı herhangi bir sağlık sorunu yoktur, ancak genel bir Siyam kedisinin taşıyabileceği diğer genetik sorunların herhangi biri için risk altındadırlar.

Varsayımsal bir dezavantaj, yetiştiricilerin, sıra dışı tüy renkleri gibi belirli bir özelliği elde etmek için zaman zaman akraba bireyleri birbirleriyle çiftleştirmeleridir. Ancak, safkan bir yavru kedi satın alıyorsanız soy ağacını kontrol edebilirsiniz. Bu, kedinizin atalarının bir listesidir. Yinelenen ad olmadığından emin olun ve bu olası soruna karşı güvende olmanız muhtemeldir.

Blue Point Siyam Kedileri

İyi yetiştiriciler sorulara açıktır ve size de bolca soracaktır. Size soyağacı ve sağlık kontrolü belgelerini göstermekten ve yavru kedilerin nerede yaşadığı ve kiminle tanıştıkları konusunda net olmaktan mutluluk duyacaklardır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir