Bengal Kedisi Özellikleri Nelerdir, Bakımı Nasıl Yapılır?

Bengal kedisi, dünyada bulabileceğiniz en eşsiz kedi türlerinden biri olarak kabul edilebilir. The International Cat Association’a (dünya çapında en büyük kedi genetik kaydı) göre, Bengal kedisi üst üste üçüncü yıl dünyanın en popüler kedi cinsidir. Sonuç olarak, göz alıcı bir görünümle kutsanırlar. Bengal kedileri diğer kedi türlerinden çok farklıdır. Bu nedenle, aileniz için bir tane almadan önce birkaç gerçeği aklınızda tutmanız önemlidir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Postu Andıran Tüyler

Bengal’in tüyleri dokunuştan oldukça farklıdır çünkü daha ipeksi ve peluş hissettirir. Ayrıca, bu zarif kediler güneş ışığında yatarken veya yürürken muhteşem bir şekilde yakalanan oldukça parlak bir görünüme sahiptir. Bu, paltolarının gerçekten parladığı ve izlerinin en çarpıcı olduğu zamandır.

Postu andıran tüylerinin güzelliği, fırçalamanın çok az veya hiç gerektirmemesidir, çünkü Bengaller daha kısa ve daha az sıklıkta kendi kendine bakım seanslarında kürklerini yalayarak kendilerine bakarlar.

Bengal Kedisi Ozellikleri
Bengal Kedisi Ozellikleri

Renkleri

Rengi veya deseni ne olursa olsun, Bengal kedisi harika, dışa dönük kişiliğiyle tanınır. Korkusuzlar ve oynamayı çok seviyorlar! Meraklı doğası, Bengal’i çocuklar için mükemmel bir evcil hayvan yapar ve uyarlanabilir doğası, evcil hayvanların zaten yaşadığı evlere kolayca uyum sağlamalarını sağlar.

Bengal ırkı içinde renk yoğunluğunda yüksek derecede farklılık vardır. Hiçbir iki Bengal aynı değildir. Geleneksel kahverengi renkli Bengallerin yeşil veya altın gözleri vardır ve asla mavi gözleri olmaz. Diğer renkler arasında Kar, Sepya, Gümüş, Mermer, Mavi ve Siyah veya Melanistik bulunur. Diğer renkler, mavi ve kömür gibi varyasyonları içerir.

Bengal Oldukça Yüksek Bakım Yapma Eğilimi

Bengal, kural olarak, zorlu ve oldukça yüksek bakım gerektiren kediler olma eğilimindedir. Genellikle aileleriyle güçlü bir bağ kurarlar ve zamanlarını ve dikkatlerini çok fazla talep edebilirler, ki bu birçok insanın istediği şeydir – ama elbette bu herkes için değildir ve bazı sahiplerini çıldırtabilir! Her gün bir Bengal’e ayıracak zamanınız yoksa, o zaman sizin için kedi olmayabilir.

Bir Bengal’e sahip olmak, birçok yönden bir kediden çok bir köpeğe sahip olmak gibi olabilir, çünkü genellikle sizi evin içinde takip ederler, dikkat çekmek için bağırırlar ve yaptığınız her şeye dahil olmak isterler – ve görmezden gelinmekten hiç hoşlanmazlar!

Gürültülü Olabilir

Bir Bengal kedisini ailenize kabul etmeden önce, zaman zaman gürültü çıkarabileceklerini göz önünde bulundurmalısınız. Aynı zamanda son derece vokal olabilirler. Bu kedilerin gürültüsüne katlanmak istiyorsanız, aklınızda hiç şüphe bırakmadan bir tane için gidebilirsiniz.

Çok Enerjiktirler

Bengal, çok aktif ve enerjik olma eğiliminde olan çok atletik bir kedi türüdür. Herhangi bir kedi kadar uyurlar, ancak uykuda olmadıklarında, ortalığı karıştırmaya ya da onlara yapacak bir şey bulmanızı talep etmeye eğilimlidirler.

Tezgahlar ve mutfak dolapları da dahil olmak üzere gitmek istedikleri her yere ve her yere tırmanacaklar veya zıplayacaklar. Her şeye girecekler. Bu, kendinizi gecenin bir yarısı, dikkat çekmek için üzerinize atlayan veya hayali bir avı kovalayan evin etrafında yarışan Bengal’iniz tarafından uyanmış bulabileceğiniz anlamına gelir!

Bir Bengal’e sahip olmak evinizi gerçekten canlandırabilir, bu yüzden yeni evcil hayvanınızdan istediğiniz şeyin bu olduğundan ve çiğneyebileceğinizden fazlasını ısırmadığınızdan emin olun!

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir