Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi Nasıl Yapılır?

Her  tuvalet eğitimi, yeni yavru köpeğinizle yaptığınız en önemli şeylerden biri olabilir. İster iki ister dört ayaklı olsun, köpek yavrusu nerede ve ne zaman tuvalete gideceği konusunda yolun kurallarını bildiğinde herkes daha mutlu olur.

Bir köpek yavrusu için tuvalet eğitimi üzerinde çalışırken, bir köpek yavrusu için tüm dünyayı dev bir tuvalet alanı olarak görmenin doğal olduğunu unutmayın. Yavru köpeğinize nerede tuvalet molası vereceğini öğretmenin anahtarları , düzenli geziler, uygun yönetim, uygun gözetim ve olumlu pekiştirmedir.  Hem zaman hem de sabır isteyen bir süreçtir ama siz ve yavru köpeğiniz bu önemli görevin üstesinden gelebilirsiniz.

Peki bir köpek yavrusu tuvalet eğitimi ne kadar sürer? Bu, büyük ölçüde ne kadar tutarlı olduğunuza ve yavru köpeğinizin onu ne kadar süre tutabileceğine bağlıdır. (Örneğin, küçük cins köpek yavruları, büyük cins yavrulara göre genellikle onu tutmakta daha zorlanır.) Aşağıda, bir köpek yavrusuna yedi günde nasıl tuvalet eğitimi verileceği ile ilgili adımlar verilmiştir. Kendi yavru köpeğinizle biraz daha uzun sürdüğünü fark edebilirsiniz ve bunda bir sorun yok!

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Köpek Yavrusuna Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Bir köpek yavrusu tuvalet eğitimi, sizi ve yavru köpeğinizi başarıya hazırlamakla ilgilidir. Başarılı ev eğitimi için uygun yönetim ve denetim çok önemlidir. Yavru köpeğiniz tamamen evde eğitilene kadar, yavru köpeğinizin her zaman ya yönetildiğinden ya da denetlendiğinden emin olun. Yönetim birkaç anlama gelebilir.

Yavru Kopek Tuvalet Egitimi
Yavru Kopek Tuvalet Egitimi

Bağlı

Bir nesneye bağlanmak, yavru köpeğin belirli bir sınırın ötesine geçememesini sağlar. Köpek yavrusu bağlıyken yalnızca köpeklerin giremeyeceği bir alana erişebilecek şekilde kurduğunuzdan emin olun. Bir kişiye bağlanmak, kişinin köpek yavrusu davranışını izlemesini kolaylaştırır. Yavru köpeği size rahatça bağlamak için kayış kullanabilirsiniz.

Sınırlı

Yere işemesini önlemeye yardımcı olmak için, yavru köpeği tuvalet pedleri olan bir alana hapsedin. Tuvalet pedleri, köpek yavrusu tuvalet molaları arasında uzun süre beklemek zorunda kalacaksa özellikle önemlidir.

Mutfak veya banyo gibi küçük bir odayı kapatmak için geniş geçişli kapı veya çelik evcil hayvan kapısı gibi bir kapı kullanın. (Kaza durumunda fayansın temizlenmesi daha kolaydır.) Köpek Alıştırma Kalemi gibi bir eski kalem kullanarak bağımsız bir hapsetme alanı da oluşturabilirsiniz.

Sandık

Yavru köpeğinizi sandıkta eğitecekseniz, yavru köpeğin sandıkta rahat olduğundan emin olun . Yavru köpeğinizin dönüp uzanabileceği kadar büyük olmalı, ama çok da büyük olmamalıdır. Bu şekilde, köpek yavrusu biraz gerilebilir, ancak bir köşede tuvalet yapıp başka bir köşede rahatça uyuyamaz.

Kapılı köpek sandığı veya iç mekan ve dış mekan yumuşak köpek sandığı gibi kasalar, kısa süreli kapalı kalma sürelerinde çalışır ve gece boyunca kazaları önlemeye yardımcı olur. Yavru köpeğiniz engelleri aşmaya devam ediyorsa, başka bir seçenek de 3 metrelik bağlama kablosunu kullanarak yavru köpeği köpeklerin giremeyeceği bir alandaki bir nesneye bağlamaktır. Sizin gibi köpek ebeveynleri tarafından test edilen ve onaylanan en çok satan ve en beğenilen köpek kasalarını görün.

Açık Havada

Dışarıda yapılan tuvalet, doğru yere gitmek için olumlu bir pekiştirme fırsatıdır ve uygun lazımlığı ne kadar sık ​​pekiştirirseniz, yavru köpeğiniz o kadar hızlı ev eğitimi alacaktır. Yine de yavru köpeğe göz kulak olmak önemlidir, böylece yavru köpeğin tuvaletini yapıp yapmadığını bilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir