Lineer ışıklarla aydınlatma:

Lineer aydınlatma, farklı ticari, ofis, konut, mağaza vb. sektörlerde insanların, mimarların ve tasarımcıların, hatta tüketicilerin ihtiyaçlarının çok büyük ve önemli bir kısmının çözülmesine neden olmuştur.

lineer isik aydinlatma
lineer isik aydinlatma

Lineer ışıkların çeşitliliği ve gömme, yüzey ve asma şeklinde monte edilebilme özellikleri, onları her türlü aydınlatma konsepti ve tasarımında kullanışlı hale getirmiş ve en önemli ve güncel aydınlatma ve aydınlatma yöntemlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Modern mimaride dekoratif cihazlar.

Ankastre lamba: Kenaf, alçı, MDF tavanlar ve daha fazlasında kullanıma uygundur.

Gömme ışık: Duvara, ahşap bölmeler veya metal oluklar arasına montaj için kullanılır.

Sarkıt lamba: Genellikle yüksek ve ışık kaynağının yere yakın olması gereken mekanlarda kullanılır.

  Lineer bir ışık kullanarak, uzun ve keyfi uzunlukta sürekli dar bir çizgi biçiminde veya kare ve özelleştirilmiş eğriler gibi çeşitli geometrik şekiller biçiminde bir ışığa sahip olabilirsiniz.

Aydınlatma kaynağının herhangi bir kısmı ve lineer lambadaki çip yandığında veya hasar gördüğünde ayrı ayrı değiştirilebilir, bu nedenle lambanın tamiri ve değişimi için ışık kaynağının tamamının değiştirilmesine gerek yoktur ve bu durum bununla ilgilidir. bu lambaların modül yapısına.

Lineer ışıklarla aydınlatma trendleri:

Günümüzün minimal ve hesaplı mimarisi, aydınlatma ve iç dekorasyonun sadece aydınlatmaya değil, aynı zamanda aydınlatmanın ve aydınlatmanın nasıl kullanıldığına da odaklanmasını sağlar ve doğru ışık ve ideal konsept ile istenilen mekana daha fazla derinlik kazandırılır. Modern mimari ile aydınlatmada yaratıcılıkla farklı fikirler yaratmak için aydınlatma araçları.

Modern mimarideki en son lineer ışık trendleri:

Altıgen veya altıgen lineer lamba

Altıgen çizgi ışık, en trend ışıklardan biridir ve çoğunlukla önceden belirlenmiş tasarım ve konseptlerle iç dekorasyona yöneliktir. Altıgen mimarinin kökleri birçok eski cami ve tomarda görülebilmektedir ve bu durum, binanın içinde oluşturulan alana iyi bir derinlik kazandırmak için lineer lambaların kullanılmasını sağlamıştır. Altıgen lineer lambanın ofis veya restoran gibi yerlerde kullanılması, o mekandaki farklı insanların bir arada olma, barış ve düzen içinde yan yana olma duygusunu güçlendirebilir.

Üçgen lineer lamba

Tasarım ve dekorasyonda çokça kullanılan bir diğer unsur ise üçgendir. Üçgenin ucunu yukarıya koyduğumuzda erkeksi bir durumu çağrıştırır, aşağıya koyarsak ise kadınsı bir durumu çağrıştırır.Farklı mekanlarda üçgen çizgi lamba kullanarak mekana özel bir efekt verebilirsiniz. mekanın yanı sıra o mekanın dekorasyon konseptine ve kullanıcıya vurgu yapıldı. Üçgen lineer ışık da diğer lineer ışık türleri gibi hem önceden belirlenmiş boyutlarda hem de özelleştirilmiş boyutlarda üretilebilmektedir.

Dairesel veya halka lineer ışık

Tavanda lineer bir daireyi sarkıt olarak kullanmak, farklı avize ihtiyacınızı çözebilir. Ringi lineer lamba, küçük ve büyük daire şeklinde, kişiye özel ölçülerde üretilmekte olup, otel ve binaların resepsiyon, lobi gibi çeşitli departmanlarının merkezinde kullanılabilecek en iyi aydınlatma araçlarından biridir. Ayrıca lineer ışıkları iç içe zincirler halinde aşağıdan görünecek şekilde düzenlemek için farklı yükseklik seviyelerinde irili ufaklı birkaç halka ışık düzenleyebilirsiniz.

Lineer ışıkların kullanımına ilişkin daha fazla tavsiye ve rehberlik için TekwaT’ın danışman mühendisleriyle iletişime geçebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir