En Güçlü Köpek Cinsleri Nelerdir?

Dünyanın en güçlü köpek ırkları nelerdir? En güçlü köpeklerden birine sahip olma fikri, vahşi bir yaratık istedikleri için değil, bu hayvanlar nazik devler olma eğiliminde oldukları için pek çok insana çekici gelir.

Güçlü köpekler, aktif sahiplerine ayak uydurabilir ve yoğun evlerde, çiftliklerde ve aile koruyucuları olarak başarılı olabilir. Ancak güçlü yanlarını göstermek zorunda olmadıklarında, bu kaslı köpeklerden herhangi biri sizin en iyi arkadaşınız ve kucak arkadaşınız olabilir. En güçlü köpeklerden birini arıyorsanız, diğer hayvanlara, zorlu işlere ve insanlara karşı sadece bir kilodan daha fazlasını sunan bir köpek ırkına düşmeye hazır olun. En güçlüleri arasında çok fazla tarih ve sevgi dolu arkadaşlık getiren ırklar vardır. Bazıları yüzlerce, hatta binlerce yıl önce ısırmak veya dövüşmek için yetiştirildi.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Mastiff

“Büyük”e yakın bir isim ve bu terime uyan vücut büyüklüğü ile Mastiff, dünyanın en güçlü köpekleri arasında listenin başındadır. Bu cinsin çoğu, tamamen yetişkin bir yetişkin erkekten daha ağır basar. MÖ 3000’den beri koruma olarak sahip oldukları miras, cesaretlerinin ve sadakatlerinin kalitesini kanıtlıyorsa, güç de bu sayılardadır.

Mastiff
Mastiff

Saint Bernard

Kendinizi İsviçre Alpleri’nde karlı bir dağda mahsur bulursanız, kurtarmaya gelmesini istediğiniz tek bir köpek vardır – Saint Bernard – kayıp kaşifleri ve hatta sıcak kurtarılmış kurbanları bulmak için aşırı soğuk sıcaklıklara dayanabilen gerçek bir cankurtaran.

Oyuncu, çekici ve meraklı olarak bilinen 17. yüzyıldan beri yetiştirilen bu köpeklere “olağanüstü kaslı” ve iri deniyor. Bu, çığ altında kaybolan birini bulup kurtarabilen ve Saint Bernard’ı dünyanın en güçlü köpeklerinden biri yapan 180 kiloluk sevgi ve sıcaklık demektir! Saint Bernard’lar kurtarıcı olarak bilinirler ve adını İtalya ile İsviçre arasındaki Alpler’de bulunan tehlikeli St. Bernard geçidinden alırlar. Cins aslında karlı dağlarda kaybolan ve çığlara gömülen insanları kurtarmasıyla ünlüdür. Gerçekten sevgi dolu ve sevecen bir köpek cinsidir.

Rottweiler

İlk olarak 1936’da AKC tarafından benzersiz bir cins olarak tanınan Rottweiler, listedeki en büyük köpek değil. Ancak Pit Bull teriyeri gibi, Rottweiler de dünyanın en güçlü köpeklerinin saflarına başka beceriler getirir. Mastiff’lerin soyundan gelen bu cins, özellikle arka kısımlarında oldukça kaslıdır. Bu, onları yetenekli koşucular ve sınırlayıcılar yapar, bir tehdidi kovalayabilir ve uzak tutabilir. Sahiplerini bir koruyucu melek gibi gözetleyen son derece koruyucu bir yapıya sahiptirler. Bu melek onun bir Oyuncak Kaniş olduğunu düşünüyor gibi görünüyor. Rotties her zaman kanepeye atlamaya ve bir aile üyesine sarılarak şekerleme yapmaya hazırdır.

Pitbull

Pitbull terrier başlangıçta Bulldog’ların Teriyerli bir haçından yetiştirildi. Ortaya çıkan daha yeni tür, bu listedeki en güçlü ısıran cinstir. Bu nedenle, birçok insan bu köpekleri insanlık dışı bir şekilde yasa dışı dövüşler için yetiştirmiş ve eğitmiştir. Bu üzücü çünkü pitbullar muhtemelen sahipleri için en güçlü kalbe sahip. Sevgi dolu, sadık ve ne zaman olursa olsun kucaklaşmaya istekli olan oyuncu yavrulardır. Bu köpekler, ısırma yeteneklerine rağmen, çenelerini kullanmaktan kaçınmak için kolayca eğitilirler. Bu eğitim ve sosyalleşme çok küçük yaşlarda başlamalıdır.

Alman Çoban Köpeği

Cane Corso gibi, Alman Çoban da büyük, kaslı, zeki, asil ve güçlüdür. Adından da anlaşılacağı gibi Almanya’da ortaya çıkan bu cins, o kadar sadık ve cesur ki, dünyanın dört bir yanındaki polis kuvvetleri onlara güveniyor. Köpeğin cesareti, yalnızca görev dışındayken nazik karakterleriyle eşleşir. Her türlü arama, takip ve kurtarma operasyonlarında askeri, polis ve acil durum kuvvetleri tarafından kullanılırlar. Takipte yüksek hızlarda koşabilir, yakın mesafedeki görevlere odaklanabilirler. Pek çok beceri ve komut öğrenme yetenekleri, onlarla çalışmayı kolaylaştırır ve fiziksel güçleri ve koruyucu yapıları ile birleştiğinde, bu özellikleri onları en güçlü, güvenilir ve güçlü köpek ırkları arasına yerleştirir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir